EN
RU
TELPA,
KURĀ ATDZIMST MĀKSLA

Dzīves plūsma

Jeļenas Belous izstāde
15.07-03.10 | Skolas iela 2
jauna zāle
2021. gada 15. jūlijā tika atklāta jauna zāle, kurā tiek prezentēta fotomākslinieces-marīnistes Jeļenas Belous izstāde DZĪVES PLŪSMA.

Projekta DZĪVES PLŪSMA galvenā ideja ir parādīt paralēles starp okeāna pasauli un cilvēka dzīvi.

Izstādē apskatāmas fotogrāfijas, kuras autors uzņēmis 2018. – 2020. gadā
Par Izstādi
Iemūžinātajā ūdens kustībā ir atspoguļotas domas, stāvokļi un situācijas novērotāja dzīvē. Fotodarbi ir impulsi jūtām un pārdomām.

Meditatīvas atmosfēras telpā un ūdens stihijas "ielenkumā" viesi dosies brīnišķīgā ceļojumā pa savu iekšējo pasauli un sajūtām.

Atmosfēru papildinās skulptora Ernesta Vītiņa darbi. Mākslinieks rada darbus no stikla, kas izskatās kā gaisā sastindzis ūdens.

Jeļena stāsta: „Es pētu ūdens līnijas, novēroju tā „uzvedību" un cenšos to saprast, meklēju sižetus. Viss radīšanas process un gatavie darbi iegremdē mani pārdomās par šo sižetu paralēlēm ar cilvēku dzīvi."

Ūdens attīra un atbrīvo no negatīvā. Izstāde aicina apmeklētāju iegremdēties līdzsvara stāvoklī un iegūt jaunu spēku un gatavību brīnišķīgiem sasniegumiem, kā arī nonākt līdz apzinātai laimīgas dzīves izvēlei.

Šī izstāde nelīdzinās nekam citam, — tā ir lielformāta mākslas fotogrāfiju apvienojums ar brīnišķīgām skulptūrām, milzīgām video projekcijām un izteiksmīgu skaņas pavadījumu.

Izstāde izveidota ar digitālās mākslas centra Digital Art House atbalstu un tās atklāšana sakrīt ar datumu, kad atvērs jaunu zāli ar četriem projektoriem un visu citu, kas nepieciešams multivides risinājumiem izstāžu un pasākumu rīkošanai.

Digitālās mākslas centrā Digital Art House māksla atdzīvojas, pateicoties atmosfērai, ko rada projekcijas, mūzika, skatītājus piesaistošiem aromātiem un tā meditatīvā stāvokļa iedvešanai, kādā šie darbi ir radīti. Izstāde kļūs par pārsteidzošu ceļojumu fotomākslinieces darbu pasaulē.

Jeļena piebilda: „Esmu priecīga, ka mana izstāde notiks ar Ernesta Vītiņa līdzdalību un lepojos ar šo sadarbību, jo viņa darbu estētisko un māksliniecisko kvalitāti ir vairākkārtīgi augstu novērtējuši eksperti. Viņa skulptūra „Effigie Sui" bija iekļauta 2021. gada Londonas Mākslas biennnālē. 2019. gadā mākslinieks ieguva nacionālo balvu „Kilograms kultūras" vizuālās mākslas kategorijā par personālizstādi „Stikla labirintā".
Par autoru
Jeļena Belousa ir jauna fotomāksliniece–marīniste no Rīgas. Profesionāli nodarbojas ar fotomākslu no 2016. gada. Tā kā viņa ir dzimusi kuģotāju ģimenē, jūra stihiju tēli ir bijuši klātesoši visā viņas dzīvē jau no pašas bērnības. Meklējot savu virzienu kā fotomāksliniece, viņa pievērsās savām saknēm. Autore lieliski uztvēra ūdens unikalitāti, neparastumu, mainīgumu, spēku un mietu, iedziļinoties un atklājot, kā mainās ūdens ritms un krāsas. Savās fotogrāfijās Jeļena pieiet ūdens kustībām ar dažādiem paņēmieniem, veidojot dažādas faktūras un rakstus. Viņas darbos ūdens pārvēršanas abstraktās gleznās.
Laipni lūdzam izstādē
no 2021. gada 15. jūlija!
Left
Right
Liela zāle izstādes
Jaunas izstādes katrus 3-4 mēnešus
Sekojiet mums sociālajos tīklos, lai uzzinātu visus jaunumus pirmie!