DAH koncerti, lektures, special pasākumi

Dziesmu Dziesma

Ceturtdien, 2022. gada 26. maijā, DIGITAL ART HOUSE telpā pirmizrādi piedzīvos
vairāk nekā divtūkstoš gadus sens mīlestības apliecinājums, ko krievu valodā interpretēs aktieri Nadīne Bokovikova un Jevgenijs Ļeonovs.
Izrādes “Dziesmu dziesma” pamatā ir viena no Vecās Derības grāmatām – Augstā dziesma, kas ir mīlas dzejas virknējums, piedēvēts Zālamanam. Izrādes iestudējums ir kā himna mīlestībai, kurā iesaistītie mūziķi, scenogrāfija un horeogrāfija pauž tās simbolisko nozīmi.
Režisore Nadīne Bokovikova atsedz oriģinālteksta pamatideju šodienas cilvēka tempam un ikdienas izjūtai, izsakot mīlestības virsvērtības, kas saglabājas sakrālas pāri laikiem, situācijām un estētiskās gaumes nomaiņām.
Izrādē ir izmantots Augstās dziesmas sinodālais tulkojums (19. gs.), ko viens otram lasa galvenie varoņi Viņš un Viņa. Kustības ir minimālas, veidojot tēlnieciski grafisku dejas zīmējumu, kas mijas ar plastiskiem dejas elementiem, paužot dvēseles ilgas un sapņus, ciešanas un laimi. Izrādē piedalās divas mūziķes: Alisa Klimanska (flauta) un Natālija Grigoroviča-Skarbinika (vijole), kas mūzikas mijiedarbībā ar tekstu atklāj galveno varoņu emocionālo pasauli.
Izrādē piedalās armēņu dziedātāja Asmika Bagojana, izpildot sešas dziesmas par mīlestību, kas sakralizē telpu un rada rituāla sajūtu, simbolizējot garīgas laulības un sagatavošanos tām.

Iestudējuma mērķis ir veicināt skatītāju emocionālu līdzpārdzīvojumu un empātiju.
Aktualizējot literāri bagātīgu, simbolisku tekstu, tiek atklāts mīlestības kristāliskais dzidrums, kas savieno sievieti un vīrieti garīgajā pasaulē.

Iestudējuma autore: Nadīne Bokovikova
Projekta vadītājs: Romans Puškarjovs
Lomās:
Viņa – Nadīne Bokovikova
Viņš – Jevgenijs Ļeonovs
Stāstniece – Asmika Bagojana
Mūziķi:
Muzikālais vadītājs – Max Roomsky
Flauta – Alisa Klimanska
Vijole – Natālija Grigoroviča-Skarbinika
Gaismu mākslinieks: Andrējs Krūmiņš
Skaņu režisors: Vladimirs Kozinda
Digitālas projekcijas: Digital Art House

PIRKT BIĻETI