Mūziku projektam “Noslēpumainie viduslaiki” komponējis Arnis Mednis, mūzikas tekstā izmantota viduslaiku dzejnieku dzeja.
Izrādes mūzika sastāv no divām sastāvdaļām. Pirmās daļas mūzikā ir izmantoti viduslaiku instrumenti – krumhorns, ko spēlē ieva Nīmane, kā arī blokflautas, virsotņu flautas un duduks.
Otrās daļas mūzikā ir izmantoti elektroniskie mūzikas instrumenti – sintezators un citas elektroniskās ierīces, ko spēlē Arnis Mednis un bundzinieks Miķelis Dzenuška.
Programmā piedalās viduslaiku deju grupa “Balāre”, kas viduslaiku tērpos ar kustībām un deju soļiem uzbur viduslaiku ainas.
Tas viss apvienots ar Hieronima Bosa gleznu video projekcijām, kas atainojas visapkārt skatītājam un kalpo kā izrādes dekorācijas, radot sajūtu, ka atrodaties senā mākslinieka gleznā.
Šī programma ir viduslaiku misticisma apvīta un papildināta ar mūsdienu elektroniskās mūzikas ritmiem.
Uz skatuves savienosies dzīvo gleznu, kustību, skaņas un tehnoloģiju radīta atmosfēra, kas padarīs vakaru neaizmirstamu. Vizuālo baudījumu sniegs mistiskā mākslinieka Hieronīma Bosa triptihs “Pasaulīgo baudu dārzs” .
Bosa radītās daudzfigūru kompozīcijas — tie ir pārsteidzoši rēbusi, drūma mistika, izsmalcināta viduslaiku fantastika un groteski tēli.
Tas ir aizraujošs ceļojums uz mākslinieka realitātes “otru pusi". Jau vairākus gadsimtus cilvēce ir centusies izzināt Bosa darbu nozīmi — varbūt tieši tagad, “dzīvo” gleznu multimediju izstādē, jūs varēsiet par soli pietuvoties Bosa noslēpuma atklāšanai.
Nepalaidiet garām unikālo iespēju gūt iespaidus un emocijas, tikt aizrautam mistikas un apokalipses pasaulē, uzlādēties ar radošo enerģiju un baudīt mūziku, kas it kā viesojas pie mums no senajiem viduslaikiem!