Jums jāredz to pirmajiem!
Hieronīms Boss
ALEGORIJAS. SLĒPTĀS ZĪMES
Hieronīma Bossa gleznas ir ne tikai vizuāli intriģējošas, tās ir piepildītas ar alegorijām un daudzveidīgiem simboliem.
Daudzu simbolu nozīme ir nozaudēta laikam ejot, taču liela daļa vēljoprojām ir saprotama un tulkojama. Piemēram, augļi un ogas mākslinieka darbos simbolizē grēcīgu seksualitāti, lielie putni simbolizē cilvēka nepiepildāmo iekāri, stikla caurules un kolbas simbolizē veltīgos alķīmiķu mēģinājumus atminēt dabas noslēpumus, dažādos simbolos ir parādīta cilvēka tieksme uz azartspēlēm, negausību, alkatību, skaudību.

Vairak Hieronīms Boss
Bossa gleznās ir atainots pasaules radīšanas
brīdis, kā tas aprakstīts Bībelē, Paradīzes dārzs, kurā valda harmonija, skaistums un miers un cilvēka grēkpilnais dzīves ceļš, kas ved uz elli.
Mākslinieka darbi apbur ar savu dziļumu, orģinalitāti un detaļām. Hieronīms Boss tiek uzskatīts par vienu no visu laiku noslēpumainākajiem autoriem. Viņa darbi ir apburoši to apbrīnojamā dziļuma un oriģinalitātes dēļ.

Mākslinieks nav datējis savus darbus, tādēļ precīzi gleznu tapšanas gadi nav zināmi. Arī gleznu nosaukumus nav izdevies atklāt. Visus šodien zināmos nosaukumus ir devuši mākslas pētnieki.
Kas ir multimediālās izstādes?
Multimediālās izstādes ir jauns mākslas baudīšanas veids – grandioza izmēra pasaulslavenu mākslinieku gleznu projekcijas, kas atdzīvinātas ar digitālo mākslinieku palīdzību, tiek rādītas aizkustinošas mūzikas pavadījumā. Tas viss – nepiespiestā, mūsdienīgā, brīvā atmosfērā.
Šeit nav jābūt izcilam mākslas pazinējam vai gleznošanas tehniku ekspertam, lai saņemtu jūru pozitīvu emociju no izstādes apmeklējuma.
Foto no izstādes
Left
Right
Seansu saraksts
Izvēlieties seansu, lai uzzinātu cenu un nopirktu biļeti
Uzmanību! Hieronymus Bosch neiesakām bērniem līdz 12 gadu vecumam
Citas izstādes
Jaunas izstādes katrus 3-4 mēnešus
Sekojiet mums sociālajos tīklos, lai uzzinātu visus jaunumus pirmie!