EN
RU
TELPA,
KURĀ ATDZIMST MĀKSLA

Japānas sapņi

"PLŪSTOŠĀS PASAULES TĒLI"
imersīvās izstādes
Skaties video ar skaņu!

Par izstādi
Izstādes mērķis ir iepazīstināt skatītājus ar ukiyo-e gravīrām – Japānas vizuālās mākslas žanru (1600-1868), kas kļuvis par pasaules mēroga fenomenu. Tieši šīs gravīras vēlāk apbūra populārus Eiropas gleznotājus, no tām iedvesmojās impresionisti, pārņemot jaunas izteiksmes metodes.
Burtiski tulkojot, ukiyo-e nozīmē "plūstošā pasaule", sākotnēji tādā veidā tika apzīmēta "mirstīgā pasaule". Vēlāk šo jēdzienu sāka izprast citādāk – kā "īslaicīgu baudu pasaule" un "mīlas pasaule".

Pateicoties savām relatīvi zemajām cenām, ukiyo-e gravīras guva plašu popularitāti Edo (mūsdienu Tokija) perioda laikā. Sākotnēji tām bija pilnīgi lietišķa funkcija: gravīras reklamēja dažādas popularitātes un prestiža jautru kvartālu iemītnieces un viņu pakalpojumus, attēloja kabuki teātra aktierus, kalpoja kā daudzveidīgu literāro darbu ilustrācijas.

Digital Art House mākslas telpā ukiyo-e žanrs kļūs par aizraujošu imersīvo šovu visaptverošas mūzikas pavadījumā.

Izstādes garums: 37 min
Mākslinieki
Izstādes ietvaros skatītāji piedzīvos iegremdēšanos šādu mākslinieku darbos:

Utagawa Hiroshige – galvenais jaunās japāņu galvaspilsētas skaistuma slavinātājs, kurš izveidoja kulta sēriju "Simts slavenie Edo skati",
Katsushika Hokusai – ksilogrāfijas meistars, ciklu "36 Fudži skati", "100 Fudži skati" ,"100 spoku stāsti" autors,
kā arī Totoya Hokkei, Utagawa Kunisada, Chokosai Eisho, Utagawa Toyoharu.
Kas ir multimediālās izstādes?
Multimediālās izstādes ir jauns mākslas baudīšanas veids – grandioza izmēra pasaulslavenu mākslinieku gleznu projekcijas, kas atdzīvinātas ar digitālo mākslinieku palīdzību, tiek rādītas aizkustinošas mūzikas pavadījumā. Tas viss – nepiespiestā, mūsdienīgā, brīvā atmosfērā.
Šeit nav jābūt izcilam mākslas pazinējam vai gleznošanas tehniku ekspertam, lai saņemtu jūru pozitīvu emociju no izstādes apmeklējuma.
Citas izstādes
Lielā zālē

Jaunas izstādes katrus 3-4 mēnešus
Sekojiet mums sociālajos tīklos, lai uzzinātu visus jaunumus pirmie!