TELPA,
KURĀ ATDZIMST MĀKSLA

Brīnumainā Gaudi pasaule

PREMIERE
Brīnumainā Gaudi pasaule!

Vai ir iespējams izprast ģēniju? Vai ir iespējams aprakstīt viņa darbus? Dižais meistars atstāja mums ne tikai objektus, kurus vērot, bet arī izteicienus, kas kļuva par dzīves kredo daudziem viņa pēctečiem.
"Mākslas darba galvenā īpatnība ir harmonija, kas plastiskajā mākslā dzimst no gaismas. Gaisma rada reljefu un izdaiļo. Arhitektūra ir gaismas struktūras radīšana," tā Antonio Gaudi.

Vairāk par izstādi
Kas ir pirmais, kas Jums nāk prātā, dzirdot Barselonas vārdu?
Saules gaismas pielietas ieliņas, romantika, kaislīgu spāņu sieviešu smaidi un elpu aizraujoša arhitektūra, kas sajūsmina ar drosmīgām formām, spilgtām apžilbinošām krāsām, negaidītiem risinājumiem. Noslēpumainā Antonio Gaudi arhitektūra.
To visu – gan Barselonas kaismi, gan Gaudi darbu maģiju – jūs varēsiet izbaudīt mūsu jaunajā izstādē "Brīnumainā Gaudi pasaule"!
Iekārtojaties ērtāk. Mēs dodamies pastaigā uz Gueļa parku, apstāsimies pie Gueļa pils, kas tik ļoti atgādina Venēcijas pilis. Un šis izlocījies briesmonis, pārklāts ar zvīņām – kas viņš tāds ir? Casa Batlló māja. Apskatīsim Casa Figueres māju un Bellesguard torni, kur katrā detaļā dzīvo gaismas ilūzijas un inovācijas. Un, lūk, Sagrada Familia – Svētās Ģimenes baznīca – slavenākais un pretrunīgākais Gaudi darbs.
Iespējams, mūsu 20 minūšu ilgais ceļojums uz Gaudi pilsētu pacels arhitektūras ģēnija noslēpumu plīvuru.

Izstādes garums: 20 min
Biogrāfija īsumā
Izcilais spāņu arhitekts Antonio Gaudi piedzima Reusas pilsētā. Viņš pārvarēja daudz grūtību, no parastā rasētāja kļūstot par vienu no sava laika vislabāk apmaksātajiem, populārākajiem un pieprasītākajiem arhitektiem.
Gaudi dievināja dabu un smēlās tajā iedvesmu, cenšoties maksimāli atainot apkārtējās pasaules skaistumu krāsu risinājumos, arhitektūras līnijās un formās. Viņš bija pirmais, kurš nolēma izmantot dabas likumus arhitektūrā.
Līdz pat mūsdienām Gaudi vārds ir noslēpumos tīts. Iespējams, galvenais iemesls, kas liedz pilnībā izprast viņa daiļradi, ir noslēpums, kas piemīt visiem ģēnijiem. Viņš neatstāja nekādus pierakstus vai dienasgrāmatas, viņam nebija tuvu draugu (izņemot Eusevi Gueļu). Viss, ko mēs zinām par Gaudi, ir saistīts ar viņa darbiem un daiļradi, bet par viņa privāto dzīvi tikpat kā nekas nav zināms.
Dzīves beigās Gaudi pārstāja pievērst uzmanību savam ārējam izskatam un iegrima mistiskos un reliģiozos tematos. 1891. gadā viņš saņēma pasūtījumu Svētās Ģimenes baznīcas (Sagrada Familia) būvniecībai. Strādājot pie šī projekta, Antonio varēja dienām ilgi izvairīties no jebkādas komunikācijas ar citiem cilvēkiem, ieslēdzoties savā darbnīcā, kas atradās būvlaukumā. Vairāk kā 30 gadus viņš veltīja baznīcas būvniecībai, kas kļuva par viņa pēdējo meistardarbu.
Gaudi vēlas pieskaitīt pie svētajiem, bet septiņi viņa darbi ir iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.
Kas ir multimediālās izstādes?
Multimediālās izstādes ir jauns mākslas baudīšanas veids – grandioza izmēra pasaulslavenu mākslinieku gleznu projekcijas, kas atdzīvinātas ar digitālo mākslinieku palīdzību, tiek rādītas aizkustinošas mūzikas pavadījumā. Tas viss – nepiespiestā, mūsdienīgā, brīvā atmosfērā.
Šeit nav jābūt izcilam mākslas pazinējam vai gleznošanas tehniku ekspertam, lai saņemtu jūru pozitīvu emociju no izstādes apmeklējuma.
Foto no izstādes
Citas izstādes
LiEla zālē
Jaunas izstādes katrus 3-4 mēnešus
Sekojiet mums sociālajos tīklos, lai uzzinātu visus jaunumus pirmie!